Saç Ekimiyle Alakalı En Çok Merak Edilenler

The Hair Clinic olarak sizlerle, bu yazımızda saç ekim işlemiyle alakalı en çok sorulan soruları ve cevaplarını paylaşıyor olacağız.

İlk soruyu saç ektirmeyi düşünen kişilerin acaba ben yaptırabilir miyim, doğru zaman ne zamandır gibi soru işaretlerini ortadan kaldırmak için cevaplıyoruz.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Ücretsiz konsültasyon ve değerlendirme sonrası herhangi bir engel olmadıktan sonra kayıp yaşadığı alan kişiyi rahatsız ediyorsa saç,sakal,kaş ekimi yapılabilir.

Saç ekim işlemiyle alakalı merak edilen bir diğer soru ise bu işlemin süresinin ne kadar sürdüğü ile ilgilidir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürmektedir?

Saç ekimi süresi yapılacak teknik ve nakledilecek sayıya göre değişmektedir.tahmini olarak ortalama işlem süresi 6-8 saat sürmektedir cevabı genel bir bilgilendirme olarak verilebilir.

Merak edilen bir diğer cevap greftlerle alakalıdır. Saç Ekimi İşleminde Kullanılan Greftler Nereden Alınır sorusunun cevabıyla bu soru işareti de ortadan kalkabilir.

Ekim yapılacak alana yerleştirilen saç kökleri hastanın kendisine ait olan köklerdir. Saç ekiminde başkasından alınmış bir saç kökünün kullanılması mümkün değildir. Kullanılan greftler genellikle hastanın ense bölgesinden alınır. Ense bölgesinin yeterli olmadığı durumlarda çene bölgesindeki sakallar donör olan yapılması mümkündür. Ancak ilk tercih her zaman ense bölgesindeki sağlıklı saçlardır. 

Bu yazımızda kimler saç ekimi yaptırabilir ve saç ekim işleminin süresi hakkında bilgilendirmeler yaptık. Aklınıza takılan soruların cevaplarına blog yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir