1970 yılı itibariyle çalışmalarına başlanıp temelleri atılan DHI metodu ile saç ekimi, günümüzde kullanılan en gelişmiş saç ekimi uygulama şekillerinden biri olarak biliniyor.

2016 yılında tüm dünyaya yayılıp bilinirliği artan metot FUE tekniği ile saç ekiminin varyasyonlardan biri olarak tanımlanabiliyor. Çünkü saç köklerinin ekimi FUE tekniğinden farklı olsa da; greft toplama aşaması aynı şekilde gerçekleştiriliyor. DHI yönteminin hastalara sunduğu en önemli ayrıcalık; tıraşsız saç ekimi imkanı…

DHI metodunu diğer saç ekimi uygulama şekillerinden ayıran bir diğer önemli özellik ise; kök ekme aşamasında kullanılan Choi Implanter. Yöntem için özel olarak üretilen Choi, kalemi andırıyor. DHI metodunun Choi yöntemi ile saç ekimi olarak da anılmasına sebep olan bu özel aparat, uygulamanın en gerekli ayrıntısı olarak biliniyor.

Bu yöntem ile saçsız dar alanlara daha yoğun ekim sağlanabilmektedir. Saç kökleri bekletilmeden nakli gerçekleştirildiği için sağlıklı sonuca ulaşma yüksek oranda başarı getirmektedir.

S.S.S.

Komple traş olmamız gerekli mi ?

Donör alanın traş olması yeterli.

Ne kadar sürede iyileşir?

ilk 2-3 gün sonra günlük işler yapılabilir tamamen iyileşmesi 10 gün sürer.

Dhı ekiminde kanal açılırmı?

Hayır açılmaz direk kökler yerleştirilir.