Saç Ekimiyle Alakalı En Çok Merak Edilenler 2

Saç ekimiyle alakalı en çok merak edilen sorularımıza devam ediyoruz. Bu yazımızda kadın saç ekimi nedir, traşsız saç ekimi nedir ve saç ekimi sonrası saçlar ne kadar sürede çıkar sorularını cevaplayacağız.

İlk sorumuzu yanıtlayarak bilgilendirmeye başlayalım..

Kadınlarda saç ekimi nasıl olur?

Kadınlar için saç ekim işlemi iki ayrı şekilde yapılır.

1-Pencere Açılması

Alınacak köklerin donör alanda belirnerek sadece o bölgedeki saçlar traşlanır. donör bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Mikro motor adı verilen cihazla tek tek dokuladan ayrılır.sonrasında dokudan ayrılan kökler toplama pensetleri ile yerlerinden çıkartılır.sonrasında alınan kökler DHI yada Sapphire yöntemi ile nakledilir.

2-Traşlı

Hastanın tüm saçları 3mm uzunluğunda olacak şekilde kısaltıldıktan sonra donör bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Fue yöntemi Mikro motor adı verilen cihazla tek tek greftler dokudan ayrılır. cımbıza benzer topalama pensetleri ile toplanır. Ekim yapılacak bölge uyuşturularak, tercih edilen(DHI yada Sapphire) teknik ile alınan kökler nakledilir.En son aşamada donör bölge pansuman yapılarak kapatılır.

Bu yöntemlerle kadınlar için de saç ekim işlemi yapılabilir.

Bir diğer yanıtlayacağımız soru traşsız saç ekimi nedir sorusu..

Traşsız Saç Ekimi Nedir?

Standart saç ekiminde olduğu gibi, tıraşsız saç ekiminde de FUE(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) olarak bilinen popüler yöntem kullanılır. Bu yöntemde, milimetrik özel ekipmanlar ile ense bölgesinden alınan kökler, ekimin yapılacağı bölgeye DHI tekniği ile transfer edilir. Tıraşsız DHI yönteminin standart yöntemden en büyük farkı, hastanın kafasını tamamen tıraş etmeye ihtiyaç duyulmadan işlem yapılarak günlük hayatına daha erken dönüş yapmasını sağlamaktır.

Son olarak saç ekim sonrası süreçten bahsedeceğiz. 

Saç Ekim Sonrası Saçlar Ne aman ve Nasıl Çıkar?

İlk saçlarınızın temel görüntüsünü 10. Gün kabuklarınızı attıktan sonra göreceksiniz. Ekilen saçlar 10. Günden sonra yavaş yavaş dökülecektir.ortalama sizi 1 ay mutlu ettikten sonra halk arasında şok dökülme ekilen saçlarınız döküldükten sonra tamamlanacaktır.ortalama 2. Ayı doldurduktan sonra 3. Aylarınızda ekilen saçlarınız çıkmaya başlayacaktır. Bu sürecin tamamlanması ekilen bölgenin ve yapılan işleme göre 8-12 ay sürebilir.saçlarınız temel olarak ilk çıktığında sert ve gür şekilde gelir ama saçlarınızın tam sağlığına kavuşması zaman alabilir.ekilen saçlar hepsi birden çıkmaz doku beslmesine ve kuluçka süresine göre değişkenlik gösterebilir.maksimum 1 yıl içerinde saçlarınız parlar, kalınlaşır, rengini alır ve normal formuna girer ve süreç tamamlanır.

Saç Ekimi ile alakalı en çok merak edilenleri bu ve bşr önceki yazımızda cevaplamış olduk. O yazının da içinde olduğu bilgilendirici içeriklerimizden linke tıklayarak faydalanabilirsiniz. https://www.thehairclinicc.com/blog/

Daha fazlası için The Hair Clinic ailemizi takipte kalabilirsiniz 🙂 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir