Kadınlarda Saç Ekimi

Şüphesiz, erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da saç seyrelmesi ve dökülmesi istenmeyen bir durumdur. Bununla birlikte çeşitli çözümlerin olduğunu da belirtmek gerekir. 
Kadınlarda saç dökülmesi erkeklerdeki dökülmeden daha farklıdır. Bölgesel dökülmeler söz konusudur.

Kadınlarda saç dökülmesi çeşitli faktörlere bağlı olarak gerçekleşir. Kadınlarda saç dökülmesi stres, kötü yaşam şartları, yanlış ürün kullanımı, hormonlar ve  hamilelik gibi durumlarda yaşanabilir. Seyrekleşen saçlar için farklı tedavi türleri de vardır. Bu tedaviler saç dökülmesini durdurabilir. Bazı durumlarda ise saçlar, artık tedaviyle çoğalmaz veya saç dökülmesi durdurulamaz duruma gelir.

Bu noktada kadınlar da saç ektirmeyi tercih edebilir. Kişinin herhangi bir sağlık problemi olmadığı ve yeterli donör alanının olduğu taktirde saç ekim işlemi yapılabilir.

Kadın tipi saç ekimi için de temelde aynı yöntemler uygulanmaktadır. Ancak yine de bazı farklılar vardır. Buradaki fark kadın saç ekim işleminde traş yapılmamasıdır. Kadınlarda saç ekimi tedavisinde kullanılan teknikler; FUE saç ekimi ve DHI saç ekimi yöntemleridir. Bu yöntemlerin her ikisi de hem erkek hem kadın saç ekimi için uygulanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir