Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi tedavisi, saç derisinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin deri altına küçük iğneler ile enjekte edilme işlemidir.

Saç kökleri zamanla çeşitli nedenlerden ötürü güçsüzleşir. Gerekli bakımlar yapılsa bile bazen tedaviye sonrasında da ekime ihtiyaç duyulabilir. Saç mezoterapisi bu anlamda eksik olan vitaminleri tamamlamak için kullanılır.

Saç mezoterapisi nedir?


Saç derisinin ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminlerin küçük iğneler yardımıyla derinin altına enjekte edilmesidir.

Kişinin ihtiyacına göre bu tedavi belirlenir.

Saç mezoterapisi ne işe yarar?

Saçın ihtiyaçlarını derinin üstünden uygulamak ile derinin altına enjekte etmek arasında büyük ölçüde fayda farkları vardır. İlki de mutlaka etkilidir ancak derinin altına enjekte edilen vitaminler çok daha hızlı ve etkili bir şekilde yayılır. Aynı zamanda tüm saç köklerine eşit oranda dağılır. Yapılan işlem sonucu kan dolaşımının artmasıyla saçları canlandırır ve dökülmeleri durdurur. Cansız, gücünü kaybetmiş, kopmaya başlayan saçlar canlanır. İstenmeyen dökülmeler durur ve saçlar daha canlı hacimli ve parlak bir görünüm kazanır.

Kimler saç mezoterapisi yaptırabilir?

Erkek veya kadın tipi dökülmelerin ikisinde de eğer kökler canlanabilecek bir konumda ise saç mezoterapisi uygulanabilir.

İşlem sonucu saçlar, daha güçlü ve kalınlaşmış bir hale gelir. 
Bizler The Hair Clinic olarak, saç mezoterapisine ihtiyaç duyan deri kökleri için en uygun işlemi tespit ediyor ve saç köklerini canlandırıcı tedaviyi uyguluyoruz.

Saçlarınız için kusursuz bir görünüm oluşturmak için çalışıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir