Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Saç ekim işlemi saç dökülmesi yaşayan, belirli nedenlerden ötürü saç kaybına uğramış veya saçında seyrelme problemi olan kişiler tarafından tercih edilir.

Saç ekimi nedir, nasıl yapılır soruları ise bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler tarafından sıkça sorulan ve merak edilen sorulardır. Bizler de bu yazımızda saç ekimi hakkında bilgilendirmeler yapacağız.

Saç ekimi nedir?

Saç nakli olarak da geçen saç ekimi plastik cerrahi türlerinden biridir. Dökülmeye eğilim veya kellik olarak adlandırılan durumlarda uygulanan bir işlemdir. Saç ekimi kıl taşıma işlemi olarak da adlandırılabilir.
Peki bu taşıma işlemi, saç ekimi nasıl yapılır?
Saç taşıma işlemi kişinin kendine donör olmasıyla gerçekleşir. Enseye yakın, başın arka kısmında bulunan dökülmeye direnci yüksek kılların dökülme gerçekleşen kısımlara kanal açılıp  taşınmasıyla yapılır. Böylelikle kişinin direnci yüksek kıl kökleri dökülme gerçekleşen kısımlara ekilmiş olur.

Peki saç ekim işlemi nasıl bir süreçtir?

Saç ekim işlemi gerçekleşmeden önce saçın neden döküldüğü ile alakalı bir araştırma yapılır. İşlem gerçekleştirilecek kişinin bulaşıcı veya kronik hastalığı olup olmadığı tespit edilir. Ekim yapılacak bölgeye hangi yöntemle ekim yapılacağı ve işlemin nasıl gerçekleşeceği kararı verilir. İşlem gerçekleştirildikten sonra doğal ve kusursuz bir görünüm hedeflenir.

The Hair Clinic ailesi olarak 10 yılı aşkın süredir sizlere en uygun ve doğal görünümü sağlayabilmek için çalışıyoruz. İşlemlerimizi uluslararası standartlarda, son teknoloji cihazlarla gerçekleştiriyoruz.

Tam donanımlı kliniğimizde işlerinde uzman ekibimizle tanışmak ve sizin için kusursuz görünümü sağlamak için bekleniyorsunuz! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir