Saç Ekim Türleri ve Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekim işlemi, bu işlemi yapma kararı veren kişiye gerekli testler yapıldıktan sonra yapılıp yapılmayacağına karar verilerek gerçekleştirilen bir işlemdir.

Birden fazla saç ekim yöntemi vardır. Kişinin saç ekim işlemini gerçekleştirmek için uygun olduğu anlaşıldıktan sonra farklı yöntemler arasından bir karar verilir.

Bu yöntemler, DHI Saç Ekimi, FUE Saç Ekimi, Sapphire Saç Ekimi işlemleri olarak isimlendirilir.

Saydığımız bu saç ekim metotları kişinin ihtiyacına uygun olarak gerçekleştirilir.

FUE Saç Ekimi nedir?

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu kısaca FUE yönteminde saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu 0,6mm – 0,8mm çaplı sıyrıklar oluşturan mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız bölgeye, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir. Bütün saç ekimi yöntemlerini diğerlerinden ayıran avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır.

FUE saç ekimi yöntemi, diğer tüm saç ekimi teknikleri içerisinde sahip olduğu avantajlar bakımından ise açık ara en önde olanıdır. Öncelikle bu yöntemin uygulanması oldukça kolaydır. Yaklaşık 5-6 saat içerisinde bir seans tamamlanmaktadır. Bu yöntem sayesinde ekilen saçlar doğal görünüm kazanır.

DHI Saç Ekimi nedir?

Bu metot günümüzde kullanılan en gelişmiş saç ekimi uygulama şekillerinden biri olarak bilinmektedir. 1970 itibarıyla çalışmalarına başlanıp temelleri atılmıştır.

2016 yılında tüm dünyaya yayılıp bilinirliği artan metot FUE tekniği ile saç ekiminin varyasyonlardan biri olarak tanımlanabilir. Çünkü saç köklerinin ekimi FUE tekniğinden farklı olsa da; greft toplama aşaması aynı şekilde gerçekleştiriliyor. DHI yönteminin hastalara sunduğu en önemli ayrıcalık; tıraşsız saç ekimi imkanı…

Bu yöntem ile saçsız dar alanlara daha yoğun ekim sağlanabilmektedir. Saç kökleri bekletilmeden nakli gerçekleştirildiği için sağlıklı sonuca ulaşma yüksek oranda başarı getirmektedir.

Sapphire Saç Ekimi nedir?

Bu işlemde de kanal açma işlemi esnasında kullanılan Safir bıçaklar çelik bıçaklara göre daha küçük kanallar açılmasına imkan tanıyarak iyileşme sürecinin de olumlu etkilenmesine neden olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir