Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekim işlemi bir saç nakil işlemidir. Saç ekim işlemi kendi içinde farklı metodlara sahiptir. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişinin ihtiyaçları doğrultusunda hangi işlemin yapılacağına karar verilir. Saç ekim işleminin ne kadar süreceğinin cevabı ise kullanılan yöntemlere göre değişiklik gösterebilir.

Saç Ekim işlemi kullanılan metoda göre değişmekle birlikte yaklaşık 8-9 saatlik bir işlemdir.

FUE saç ekimi, DHI saç ekimi, Sapphire saç ekimi en yaygın kullanılan metotlardır. Bu işlemler uzunluk  ve işlemin yapılışı bakımından birbirinden farklıdır.

Genel olarak saç ekim işlemi sabah saatlerinde  kanal açımıyla başlayıp ekim yapılmasıyla son buluyor.

Saç ekim işlemi için sadece bi gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır! İşlem yapıldıktan sonra hayatınıza kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Saç ekim sonrası süreç ise kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Genel olarak 10 gün içerisinde derideki kabuklanma tamamen dökülür. Dökülme sırasında kabuklarla beraber saç ekiminin gerçekleştirildiği saçlar da dökülmeye başlar. Yerine yeni saçlar gelene kadar kişi eski görünümünde devam eder. 3 aylık süre boyunca da yeni saçlar çıkmaya başlar. Bu zaman diliminden sonra ekilen yeni saçlar uzayarak kişinin yeni bir görünüme ulaşması sağlanır. 

The Hair Clinicc alanında uzman ekibiyle sizlere en doğru ve doğal görünümü sağlamayı hedefler. Bizler The Hair Clinicc olarak sizleri kusursuz bir görünüme ulaştırma amacıyla hareket ediyoruz. 

Kişiselleştirilmiş saç ekim işlemi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir